150 000 złotych dla Fundacji GOPR – Maxi Zoo podsumowało swoją coroczną akcję charytatywną

Z miłości do bohaterów na czterech łapach – Maxi Zoo przekazało 150 000 złotych na rzecz Fundacji GOPR

W sercu każdego miłośnika zwierząt drzemie ogromna chęć niesienia pomocy. Najlepszym tego przykładem jest akcja “Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt” realizowana z inicjatywy lidera sklepów dla zwierząt Maxi Zoo we współpracy z Fundacją GOPR. W tym roku, dzięki zaangażowaniu klientów sieci, jak i samej organizacji, udało się przekazać aż 150 000 złotych na rzecz psów ratowniczych GOPR!

Maxi Zoo już po raz dziewiąty zainicjowało akcję „Przyjaźń Łączy-Wspólnie dla Zwierząt”, która od siedmiu lat wspiera psich ratowników służących w jednostkach GOPR. Co roku, od października do końca grudnia, w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym w ofercie Maxi Zoo pojawiają się

specjalne produkty dedykowane akcji. Początkowo były to naklejki z psią łapą, które w kolejnych latach zostały zastąpione bransoletkami i zawieszkami. Dochód z ich sprzedaży jest przekazywany na opiekę i rozwój umiejętności psich ratowników GOPR. Środki pokrywają wysokie koszty specjalistycznego sprzętu, a przede wszystkim utrzymania psów. Dynamika i niebezpieczeństwo wykonywanej pracy wiążą się czasami z urazami i rehabilitacjami, dlatego wymagają stałej opieki weterynaryjnej i specjalistycznej diety.

Akcja od pierwszej edycji cieszy się dużą popularnością. Nie inaczej było tym razem. Sieć sklepów dla zwierząt wspólnie z klientami przekazali Fundacji GOPR 150 000 złotych – 139 500 złotych ze sprzedaży bransoletek i zawieszek oraz 10 500 złotych dodatkowej darowizny od Maxi Zoo Polska. Przekazywane środki mają bezpośrednie przełożenie na sukces każdej misji ratunkowej, w której biorą udział psy ratownicze. Dzięki nim czworonogi mają możliwość ćwiczenia pod okiem najlepszych specjalistów na świecie, co znacznie zwiększa ich skuteczność w terenie.

-Psy ratownicze GOPR każdego dnia dbają o bezpieczeństwo ludzi i biorą udział w misjach poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów, którzy co roku entuzjastycznie nabywają zawieszki oraz bransoletki, wspieramy tych psich bohaterów, niosąc im realną pomoc. W ramach zakończenia IX edycji naszej akcji, w dniu 16 lutego przekazaliśmy przedstawicielom GOPR symboliczny czek na kwotę 150 000 złotych. Niemniej jednak łączna wartość udzielonej pomocy od początku naszej współpracy z Fundacją GOPR przy tej akcji, to już 830 000 złotych! Zapewnienie takiego wsparcia nie byłoby możliwe bez aktywności niezwykłej społeczności tworzonej przez klientów oraz pracowników Maxi Zoo. Serdecznie za to dziękuję! Liczę, że kolejna edycja okaże się równie wielkim sukcesem i pozwoli pobić kolejny rekord i przekroczenie progu miliona złotych. – mówi Wojciech Kamiński, dyrektor zarządzający Maxi Zoo Polska.

 

Prawdziwi bohaterowie na czterech łapach

Szczególne zdolności i predyspozycje czworonożnych ratow

ników znacznie zwiększają powodzenie misji. Potrafią pracować w trudnym terenie, a dzięki niesamowitemu węchowi są w stanie bardzo szybko zlokalizować poszukiwaną osobę. Akcje, w których uczestniczą nie ograniczają się do terenów górskich. Psy równie dobrze radzą sobie w gruzowiskach, pod ziemią oraz w wodzie.

-W szeregach GOPR służy obecnie 28 psów ratowniczych. 2 z nich znajdują się w stanie pozasłużbowym, a 10 przygotowuje się do roli ratowników. W ubiegłym roku nasze psy wzięły udział w 58 akcji na terenie całego kraju. Te statystyki rosną z roku na rok. To przede wszystkim dzięki współpracy z Maxi Zoo. Coroczna akcja “Przyjaźń Łączy-Wspólnie dla Zwierząt” stanowi dla nas realne wsparcie i daje nam możliwość ciągłego rozwoju. Środki z akcji pozwalają nam regularnie zwiększać liczbę psich ratowników i tym samym skalę pomocy. Pomagają również w przygotowaniach do wszystkich misji ratunkowych i wpływają na ich skuteczność. Dziękuję za wielkie serca wszystkich osób, które nas wspierają. – komentuje Patryk Czermak, przedstawiciel Komisji Szkolenia GOPR ds. psów ratowniczych.

Każda edycja wpływa na rozwój psich jednostek ratowniczych.

-Pragnę bardzo podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w tegoroczną akcję. A przede wszystkim sieci Maxi Zoo, która zainicjowała cały projekt. Już pierwsza edycja „Przyjaźń Łączy-Wspólnie dla Zwierząt” przyniosła nam duże wsparcie, a z roku na rok jest ono coraz większe. Otrzymywane środki stanowią dla nas nieocenioną pomoc. Dzięki nim psy szkolą się pod okiem najlepszych specjalistów na świecie, mają zagwarantowany odpowiedni sprzęt i kompleksową opiekę weterynaryjną. Czworonożni ratownicy ciężko pracują na treningach, dzięki czemu zwiększają swoją skuteczność podczas misji w terenie. Wszystkie procesy szkoleniowe, sprzęt, dieta, a przede wszystkim specjalistyczna opieka generują duże nakłady finansowe. Tym bardziej cieszę się, że zawsze możemy liczyć na wsparcie firmy Maxi Zoo oraz jej klientów. – mów

i Jan Wysocki, prezes Fundacji GOPR.

Tegoroczna edycja jest potwierdzeniem sukcesu i popularności charytatywnej akcji Maxi Zoo na rzecz Fundacji GOPR. Długoletnia współpraca to prawdziwe wsparcie i szansa na stały rozwój czworonożnych ratowników, którzy poprzez zwiększanie umiejętności poszerzają zakres świadczonej pomocy.

Sklepy objęte wydarzeniem: