Maxi Zoo – Podsumowanie Gwiazdkowej Pomocy Schroniskom 2022

Sieć Maxi Zoo Polska od lat angażuje się w pomoc zwierzętom znajdującym się w potrzebie. Tak, jak w poprzednich latach, również w 2022 odbyła się kolejna edycja świątecznej akcji sieci sklepów dla zwierząt, dzięki której, podopieczni schronisk, fundacji oraz stowarzyszeń mogli liczyć na dodatkowe wsparcie.

Gwiazdkowa Pomoc Schroniskom to już niemalże świąteczna tradycja. Wraz z początkiem grudnia we wszystkich sklepach Maxi Zoo Polska, stają specjalne choinki, które są udekorowane w wyjątkowy sposób. Zamiast bombek, znajdują się na nich kartki ze świątecznymi marzeniami czworonogów, które znajdują się w potrzebie i z różnych przyczyn pozostają bez swojego domu. Każdy, kto w tym czasie odwiedzi sklep Maxi Zoo Polska, może zabrać z choinki jedną z kartek życzeniami i je spełnić. Wystarczy kupić produkty, które znalazły się na liście, a następnie zostawić je pod świątecznym drzewkiem. Pomimo kryzysu i rosnących cen, wiele osób wykazało się ogromnym sercem, dzięki czemu w grudniu 2022 w 88 sklepach w całej Polsce udało się spełnić prawie 6000 marzeń potrzebujących pupili.

Pomoc nieodłącznym elementem działalności

Grupa Fressnapf, w tym sieć Maxi Zoo Polska, powstały przede wszystkim z miłości do zwierząt, a spełnianie potrzeb pupili jest naszą misją i sprawia nam dużą satysfakcję. Niezwykłą radość daje nam również angażowanie się w pomoc i patrzenie na jej efekty. Jednym z takich działań jest świąteczna akcja, w której udzielamy wsparcia podopiecznym stowarzyszeń oraz schronisk. Zdajemy sobie sprawę, że wiele pupili nie ma tyle szczęścia i ciągle pozostaje bez własnych domów. Według raportu Głównego Lekarza Weterynarii w 2020 roku, w schroniskach w całej Polsce pozostawało ponad 120 000 psów oraz kotów. Choć ta statystyka z roku na rok ulega zmniejszeniu, dalej pozostawia pole do głębokiej refleksji. Nasza akcja, pozwala klientom czynnie zaangażować się w odmianę losu potrzebujących zwierząt i podarować im szczęście w postaci ulubionego przysmaku, karmy lub zabawki. Klienci odwiedzający sklepy Maxi Zoo Polska nie zawiedli również w grudniu 2022, dzięki czemu wiele placówek otrzymało znaczne wsparcie, za co chciałbym serdecznie podziękować. – powiedział Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający sieci Maxi Zoo Polska.

Gwiazdkowa Pomoc Schroniskom realnym wsparciem

Pomoc niesiona przez sieć Maxi Zoo Polska stanowi dla nas ogromne wsparcie. Dzięki otrzymywanemu pożywieniu oraz akcesoriom dla naszych podopiecznych, jesteśmy w stanie zaoszczędzić pieniądze, które przeznaczamy na inne bieżące wydatki. Przekazywana przez sieć żywność zawiera również specjalistyczne karmy, które stanowią podstawę diety chorych zwierząt. Pomoc jest naprawdę nieoceniona i wiemy, że zawsze możemy na nią liczyć. – powiedział Ireneusz Piontek z Fundacji Jestem głosem, tych co nie mówią.

 

Firma Maxi Zoo Polska od wielu lat wspiera nasze schronisko wspaniałymi i bardzo potrzebnymi darami. W grudniu 2022 po raz kolejny odbyła się świąteczna akcja, podczas której sklep w Gdyni przy ulicy Legionów 112/15 zorganizował zbiórkę świątecznych prezentów dla kotów oraz psiaków przebywających pod naszą opieką. Podczas akcji udało się zebrać mnóstwo wysokiej jakości karmy, żwirek dla kocich podopiecznych, zabawki, akcesoria dla zwierząt oraz wiele innych niezbędnych rzeczy. Pomoc od Maxi Zoo Polska jest nieoceniona. Każdego roku jesteśmy ogromnie wdzięczni za serce, jakie firma i jej klienci okazują najbardziej potrzebującym mieszkańcom schroniska. – mówi Anna Elgert ze Schroniska OTOZ Animals Ciapkowo.

Po raz kolejny akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a pomimo stale rosnącym kosztom i trudnej sytuacji gospodarczej wiele osób nie zapomniało o najbardziej potrzebujących i spełniło marzenia tysięcy zwierząt w całym kraju.