Nowości w Halupczok!

Podczas tegorocznych targów Warsaw Home marka Halupczok zaprezentowała nowe kolekcje mebli kuchennych jesień 2023 – kuchnię Gioia i Ravenna.

GIOIA /czyt. dżoja/
KOLEKCJA 2023

Wzornicze wyrafinowanie w połączeniu z perfekcją rzemiosła to sedno projektu autorskiej kolekcji Gioia. Jej koncepcja w tonacji klasycznej, przekracza bariery utartego myślenia o kuchni
w tej stylistyce. Zachwyt budzi urokliwe połączenie bieli o ciepłym, nieco złamanym odcieniu i dyskretnego blasku naturalnego mosiądzu, nadającego całości biżuteryjny akcent.
Wyrafinowana postać dedykowanego pionowo ryflowanego frontu meblowego, z elementami o metalicznej poświacie to wynik wielu prób i poszukiwań idealnego odcienia i kształtu. Precyzyjnie dobrany do niego mosiężny, odlewany uchwyt o tożsamym prążkowanym wzorze oraz bateria kuchenna w miedzianej kolorystyce, nadają szyku, podkreślając indywidualny charakter kuchni. Wszystko to, wraz z podświetlonymi przeszklonymi witrynami, ujętymi w lśniące ramki, dowodzi przemyślanej projektowej wizji, w której umiejętnie i twórczo powiązano elementy o unikatowym wzornictwie. Naturalny spiek kwarcowy, użyty w wyspie kuchennej oraz dębowe dodatki pozwalają zanurzyć się w morzu hipnotyzujących deseni, płynących z natury. Splot najlepszych rzemieślniczych tradycji i innowacyjnej technologii, gwarantującej komfort i wygodę użytkowania, dostrzec można w elektrycznym systemie otwierania szafek oraz funkcjonalnej witrynie, którą wyposażono obok tradycyjnych półek, w wewnętrzne drewniane szuflady o przeszklonych frontach oraz wieszaki na kieliszki i ulubione trunki. Efektowna klasyka i elegancja, płynąca z naturalnych surowców dowodzą, że rozmach i lekkość formy można zamknąć w jednym projekcie.

RAVENNA
KOLEKCJA 2023

Autorska kolekcja mebli kuchennych Ravenna powstała z mariażu poszukiwań w obszarze innowacyjnych technologii i unikatowej estetyki. Detale definiujące jej nowatorski charakter dostrzec można w manualnie wysuwanym z wyspy drewnianym blacie jadalnianym, jak również kieszeniowym systemie masywnych drzwi łamanych, które powstały z orzecha amerykańskiego. Paleta kolorystyczna kuchni nawiązuje do trendu w aranżacji wnętrz bazującego na naturalnych, stonowanych barwach ziemi. Harmonijną całość tworzą tu tonacje drewna, naturalnego spieku kwarcowego, jak również kolory przypraw. Surowy wygląd naturalnego drewna, zestawiony z frontami meblowymi, które dyskretnie połyskują zatopionymi w lakierze drobinkami brązu, zachwyca, eksponując wyjątkowość kompozycji. Konstrukcja szuflad oparta na systemie połączeń w “jaskółczy ogon” odzwierciedla rzemieślniczy kunszt, przywołując, w tej nowoczesnej bryle, tradycyjną sztukę stolarską. Funkcjonalne walory wnętrza eksponują pojemne szafki, wyposażone w systemy porządkujące przestrzeń oraz rozwiązania dedykowane do przechowywania, ukryte w zabudowie przyściennej. Wisząca witryna, o pionowo ryflowanych, bezuchwytowych szklanych frontach, to przykład innowacji w służbie unikatowej estetyki. Mechanizm jej otwarcia nowatorsko ukryto w bocznych elementach korpusu szafek. Wyspę kuchenną wyposażono w sterowany sensorycznie okap, zintegrowany z praktycznymi organizerami na przyprawy i akcesoria kuchenne. Dekoracyjny aspekt wzmacniają podświetlenia półek i szuflad oraz panele naścienne, powstałe z urokliwego spieku kwarcowego, którym nadano rolę ozdobnych pleców przeszklonej witryny. Dyskretny design kuchni Ravenna wskrzesza tradycyjne manualne rzemiosło, zapewniając komfort użytkowania i unikalność doznań estetycznych zarazem.