Patrz pod nogi!


To ostrzeżenie: tutaj występuje w zupełnie innym charakterze. W roli inspiracji. Dobrej jakości podłoga, dobrana z rozmysłem i …pomysłem, sprawi, że znajome wnętrze nabierze zupełnie innego charakteru. Tak więc, zamiast w niebo – spójrzmy na stylowe podłogi. Może, któraś odmieni także Twój dom?

Epoka kamienna

Podłoga z kamiennej mozaiki, lub kamienia malowanego we wzory doda fantazyjnego charakteru przestrzeni kuchennej lub jadalni. A podłoga korkowa z takim wzorem będzie wyglądać równie dobrze, a jednocześnie będzie praktyczniejsza w naszym klimacie. Zwyczajnie będzie też cieplejsza od kamienia. Jasne szarości, beże i brązy, nieco sprane, jakby wytarte, geometryczne wzory, wprowadzą rustykalny, nieco śródziemnomorski klimat. Dodatkowy plus: ponadczasowy kamień świetnie komponuje się praktycznie ze wszystkim. My polecamy spojrzeć na niego po francusku, łącząc różne style. Albo postawić na nim bardzo nowoczesne, minimalistyczne wręcz meble. Słowem – tej podłodze jest do twarzy we wszystkim. (BEL-POL, podłoga korkowa Egger Pro Comfort King Size, kamień Alondra)

 

https://homeparktargowek.pl/wp-content/uploads/2020/05/Zrzut-ekranu-2020-05-27-o-18.05.51.png

Trendy zygzak

Francuski szyk w Twoim domu? Stworzy go drewniana podłoga ułożona w pewien wyjątkowy, elegancki wzór. Wzór szewronowy można rozpoznać po czystych kątach i ciągłym zygzakowatym efekcie. Każde ogniwo parkietu jest cięte pod kątem i układane razem, aby uzyskać kształt „V”. Chevron to właśnie odwrotność wzoru w kształcie „V”. Ta podłoga tworzy stylową atmosferę i sama w sobie będzie prawdziwym designerskim dziełem. Projektanci, chcąc przełamać minimalistyczny, nowoczesny design coraz częściej sięgają właśnie po to staromodne rozwiązanie. Połóż ją we wnętrzu pełnym dziennego światła, z oknem balkonowym lub wyjściem na taras i przekonaj się, że zygzak robi robotę. (DEMO PROJEKT – Boen – Dąb Adagio Chevron)

https://homeparktargowek.pl/wp-content/uploads/2020/05/Zrzut-ekranu-2020-05-27-o-18.06.04.png

Prawie ogród

Balkon czy taras to przedłużenie domu. Szczególnie doceniamy to miejsce w takich momentach jak przymusowa kwarantanna. Warto wygospodarować tu osłoniętą od wiatru przestrzeń, aby móc łapać promienie słońca, kiedy to tylko możliwe. Śniadanie i obiad na powietrzu smakują o wiele lepiej, a witamina D jest przyda się nam wszystkim. Przyjemna, przyjazna podłoga – z drewna, lub drewnianych płytek sprawi, że zamiast ogrodowych krzeseł, wystarczą nam tam miękkie koce, poduszki. Do tego dużo roślin a wieczorami – świece. W takim otoczeniu, wiosną i latem, można uznać przymusową kwarantannę za całkiem przyjemną. (JULA – Płytki podłogowe z drewna akacjowego)

https://homeparktargowek.pl/wp-content/uploads/2020/05/Zrzut-ekranu-2020-05-27-o-18.06.13.png

Powrót do przeszłości

Lastryko i gres nigdy nie wyszły z mody ponieważ, te w szarościach czy beżach są absolutnie ponadczasowe, praktyczne i co ważne: bardzo ekonomiczne. Takie podłogi są też niesamowicie wszechstronne – można je kłaść w przedpokoju, salonie, kuchni, łazience a nawet piwnicy. Ostatnio podłogi z lastryko i gresu pojawiły się jako większy trend wystrojach wnętrz dążących do maksymalizmu. Gres łączy się więc ze stylowymi meblami, przełamuje eleganckimi dodatkami i lustrami w bogatych ramach. Kładzie na niego dywany w stylu vintage i stawia lampy z okresu Art Deco. Świetnie pasuje do wnętrz w stylu lat 60. W zależności od tego jaki chcesz uzyskać efekt – możesz wybrać płytki w barwach komplementarnych z resztą przestrzeni, albo w bardziej awangardowe, mocniejsze w kolorze i z wyra zistą fakturą. Ewidentny plus – łatwo tu zamontować ogrzewanie podłogowe – dlatego takie podłogi można położyć w całym domu, łącznie z sypialnią. (LEROY MERLIN – Gres szkliwiony CEMENT PATCHWORK, ARTENS)

https://homeparktargowek.pl/wp-content/uploads/2020/05/Zrzut-ekranu-2020-05-27-o-18.06.25.png

Pałacowe maniery

Szalony powrót mody na retro i vintage sprawił, że zaczynamy inaczej patrzeć także na wszystkie pozostałe style. Okazuje się, że…nie ma ograniczeń. Chcesz mieć podłogę jak w pałacu – nikt Ci nie zabroni i co więcej, będzie pięknie. Drewniane kasetony podłogowe wymagają tylko jednego – bycia w centrum uwagi. Jeśli więc się na nie zdecydujesz – ogranicz pozostałe elementy wystroju do minimum. A jakie towarzystwo lubią kasetony? Okna, lampy, lustra i wysokie sufity. W końcu to… wyższe sfery. (ParkietStudio – Kasetony, Kaseton George)

https://homeparktargowek.pl/wp-content/uploads/2020/05/Zrzut-ekranu-2020-05-27-o-18.06.37.png

Jasno, prawie biało

Zapomnij o tym, co myślisz o trendach w podłogach z twardego drewna – najbardziej popularnym (i najpiękniejszym) stylem w tym momencie, jest szeroka deska z białego dębu w matowym wykończeniu. Wygląda naturalnie, jest przyjazna i ciepła. Ponadto taka podłoga powiększa optycznie przestrzeń i nadaje jej wspaniały, nieco luksusowy charakter. W domu z takimi podłogami oddycha się pełną piersią i śpi jak dziecko. (WOODFASHION – deski lite – Chapel Parket Castle Floors).

https://homeparktargowek.pl/wp-content/uploads/2020/05/Zrzut-ekranu-2020-05-27-o-18.06.46.png