Salon w kolorach roku Pantone 2021 – KLER

Jak co roku Instytut Pantone ogłosił kolor roku. W 2021 wybrano jednak nie jeden, a dwa odcienie. Ultimate Grey i Illuminating Yellow to barwy o różnych osobowościach, tworzące jednak zgrany duet.

Na początku grudnia Instytut Pantone ogłasza kolor, pod którym upłynie nadchodzący nowy rok. Ma on wyznaczać wnętrzarskie trendy, ale i nieść za sobą pewne przesłanie. Tym razem wybrano aż dwa odcienie, które mają być nadzieją na lepsze. Ultimate Grey to łagodny szary, który ma symbolizować spokój, stabilizację, poczucie bezpieczeństwa we własnym domu – tak istotne w trakcie trwania pandemii, która niewątpliwie zmieniła postrzeganie przestrzeni mieszkalnych. Drugim z kolorów jest Illuminating Yellow – rozświetlony żółty, którym niczym promień słońca doda naszym wnętrzom energii, a w życie wniesie pozytywne myśli, promień nadziei na lepsze jutro.

Kolory te sprawdzą się w strefie wypoczynku. Wygodna sofa w szarym kolorze to „must have” modnego salonu. W ofercie marki Kler każdy znajdzie coś dla siebie. Do miłośników nowoczesnych form z pewnością przemówi model Salterio, który wyróżnia się prostotą i funkcjonalnością. Zaprojektowany tak, by zapewniać maksimum komfortu, składa się z wygodnych poduch, które można dowolnie układać. Z kolei wielbicieli wyrafinowanego wzornictwa przyciągnie elegancki, skórzany narożnik modułowy z kolekcji Scaletta. Wypoczynek gwarantuje tu każda pozycja: siedząca wyprostowana z podniesionym zagłówkiem, siedząca czy nawet półleżąca na szezlongu albo z poduszką pod plecy i wysuniętym siedziskiem.

Kolekcja Salterio

Kolekcja Scaletta

Także amatorzy żółtego koloru odnajdą w ofercie Kler promieniujące słonecznym blaskiem kolekcje. Do nich należy modułowy zestaw wypoczynkowy Swing, który w niestandardowy sposób łączy oba kolory. Szare i żółte moduły mogą być zestawiane w układy podłużne, faliste, półkoliste, narożnikowe lub mogą funkcjonować zupełnie niezależnie. Każdy z nich wykończony jest tak, aby można było je ze łączyć w różne układy. Co więcej producent oferuje moduł w szaro-żółte pasy, który doskonale wtapia się w aktualne trendy kolorystyczne.

Wisienką na torcie jest zestaw wypoczynkowy Libretto. Powtarzające się moduły poduch, odchylane oparcia, regulowane zagłówki oraz odginane podłokietniki i podnóżki zapewniają komfort na co dzień. Żółty kolor i nowoczesna forma dodają meblu dynamiki. Serce skradnie także zestaw wypoczynkowy Scherzo. Zgrabne fotele oraz eleganckie i kameralne sofy to połączenie klasyki z nowoczesnością. Żółta tapicerka daje wrażenie świeżości, ale zarazem uporządkowania i ładu.

Kolekcja Swing

Kolekcja Scherzo

Kolekcja Libretto

Więcej informacji na: www.kler.eu